2017-18 OCAA MEN'S BASKETBALL SCHEDULE

Date Away Home Status Links
 
October
Fri. 20 La Cite   George Brown   7:00 PM
  Algonquin   Georgian   8:00 PM
  Mohawk   Niagara   8:00 PM
  Conestoga   Fanshawe   8:00 PM
Sat. 21 La Cite   Georgian   1:00 PM
  Canadore   Fleming   3:00 PM
  Algonquin   George Brown   3:00 PM
  Seneca   St. Lawrence (K)   3:00 PM
  U of T Mississauga   Lambton   4:00 PM
Sun. 22 Canadore   Durham   1:00 PM
  Humber   Conestoga   3:00 PM
Tue. 24 Centennial   Durham   8:00 PM
Wed. 25 Loyalist   Fleming   7:00 PM
  Niagara   U of T Mississauga   8:00 PM
Thu. 26 Fanshawe   Sheridan   8:00 PM
Fri. 27 George Brown   St. Lawrence (K)   8:00 PM
  Seneca   Georgian   8:00 PM
  Conestoga   Sault   8:00 PM
Sat. 28 Centennial   Canadore   1:00 PM
  Conestoga   Sault   2:00 PM
  George Brown   Loyalist   3:00 PM
  Humber   Lambton   4:00 PM
  Redeemer   Mohawk   8:00 PM
  Durham   Algonquin   8:00 PM
Sun. 29 Durham   La Cite   1:00 PM
  St. Lawrence (K)   Fleming   2:00 PM
  Humber   St. Clair   3:00 PM
 
November
Thu. 2 Mohawk   Sheridan   8:00 PM
  Niagara   Fanshawe   8:00 PM
Fri. 3 Fleming   Durham   7:00 PM
  Sheridan   Conestoga   8:00 PM
  Algonquin   Seneca   8:00 PM
  Lambton   Redeemer   8:00 PM
  Georgian   Loyalist   8:00 PM
  U of T Mississauga   Mohawk   8:00 PM
Sat. 4 George Brown   Canadore   1:00 PM
  Algonquin   Centennial   3:00 PM
  Georgian   St. Lawrence (K)   3:00 PM
  La Cite   Seneca   4:00 PM
  St. Clair   Redeemer   8:00 PM
  Sault   Humber   8:00 PM
Sun. 5 La Cite   Centennial   1:00 PM
  St. Clair   Niagara   2:00 PM
  Sault   Humber   3:00 PM
Tue. 7 Durham   Georgian   8:00 PM
Wed. 8 Fanshawe   Mohawk   8:00 PM
  Centennial   George Brown   8:00 PM
  Redeemer   Conestoga   8:00 PM
  U of T Mississauga   Sheridan   8:00 PM
Thu. 9 Lambton   Niagara   8:00 PM
Fri. 10 St. Lawrence (K)   Algonquin   8:00 PM
  Durham   Loyalist   8:00 PM
Sat. 11 Lambton   Mohawk   3:00 PM
  Fanshawe   U of T Mississauga   4:00 PM
  Redeemer   Humber   4:00 PM
  St. Lawrence (K)   La Cite   7:00 PM
  Fleming   Algonquin   7:00 PM
  Sault   St. Clair   8:00 PM
Sun. 12 Seneca   Canadore   1:00 PM
  Fleming   La Cite   1:00 PM
  Sault   St. Clair   2:00 PM
Tue. 14 Loyalist   Centennial   8:00 PM
  George Brown   Georgian   8:00 PM
Wed. 15 Niagara   Redeemer   8:00 PM
Thu. 16 Mohawk   Humber   8:00 PM
Fri. 17 Canadore   Loyalist   7:00 PM
  Fanshawe   Sault   8:00 PM
  Conestoga   Lambton   8:00 PM
  Seneca   George Brown   8:00 PM
Sat. 18 Algonquin   La Cite   1:00 PM
  Canadore   St. Lawrence (K)   1:00 PM
  Centennial   Fleming   2:00 PM
  Fanshawe   Sault   2:00 PM
  Conestoga   St. Clair   3:00 PM
  Sheridan   Lambton   4:00 PM
  Redeemer   U of T Mississauga   4:00 PM
Sun. 19 Loyalist   Seneca   2:00 PM
  Sheridan   St. Clair   3:00 PM
Tue. 21 George Brown   Durham   8:00 PM
Wed. 22 Loyalist   Algonquin   8:00 PM
  Niagara   Conestoga   8:00 PM
Thu. 23 Redeemer   Fanshawe   8:00 PM
  Humber   Sheridan   8:00 PM
  Centennial   Seneca   8:00 PM
Fri. 24 Mohawk   Sault   8:00 PM
  St. Lawrence (K)   Durham   8:00 PM
Sat. 25 Mohawk   Sault   2:00 PM
  St. Lawrence (K)   Centennial   3:00 PM
  Georgian   Canadore   4:00 PM
  St. Clair   Lambton   4:00 PM
  Conestoga   U of T Mississauga   4:00 PM
  Seneca   Fleming   7:00 PM
Sun. 26 Loyalist   La Cite   12:00 PM
  Fanshawe   Humber   3:00 PM
Tue. 28 Niagara   Sheridan   8:00 PM
Wed. 29 Fleming   George Brown   7:00 PM
  Seneca   Durham   8:00 PM
  Mohawk   Conestoga   8:00 PM
  Centennial   Georgian   8:00 PM
  U of T Mississauga   Humber   8:00 PM
Thu. 30 Lambton   Fanshawe   8:00 PM
 
December
Fri. 1 Sheridan   Redeemer   8:00 PM
  St. Clair   Mohawk   8:00 PM
  Loyalist   St. Lawrence (K)   8:00 PM
  Canadore   Algonquin   8:00 PM
Sat. 2 Canadore   La Cite   1:00 PM
  Georgian   Fleming   2:00 PM
  Lambton   U of T Mississauga   4:00 PM
Fri. 8 Humber   Niagara   8:00 PM
 
January
Wed. 10 Fanshawe   Niagara   8:00 PM
Thu. 11 Conestoga   Sheridan   8:00 PM
  Redeemer   Lambton   8:00 PM
Fri. 12 George Brown   Fleming   7:00 PM
  U of T Mississauga   Niagara   8:00 PM
  Durham   Seneca   8:00 PM
  Mohawk   St. Clair   8:00 PM
  Centennial   Loyalist   8:00 PM
Sat. 13 Mohawk   Lambton   3:00 PM
  Centennial   St. Lawrence (K)   3:00 PM
  Conestoga   Humber   3:00 PM
  La Cite   Canadore   6:00 PM
Sun. 14 U of T Mississauga   St. Clair   4:00 PM
Tue. 16 Durham   George Brown   8:00 PM
Wed. 17 Georgian   Centennial   8:00 PM
Thu. 18 Niagara   Mohawk   8:00 PM
Fri. 19 Lambton   Humber   8:00 PM
  Fanshawe   Redeemer   8:00 PM
Sat. 20 Fleming   Georgian   1:00 PM
  Redeemer   Niagara   3:00 PM
  Seneca   Centennial   3:00 PM
  Durham   Canadore   4:00 PM
  Algonquin   Loyalist   4:00 PM
  La Cite   St. Lawrence (K)   4:00 PM
  Sheridan   Sault   8:00 PM
Sun. 21 Fleming   Canadore   1:00 PM
  Algonquin   St. Lawrence (K)   2:00 PM
  La Cite   Loyalist   2:00 PM
  St. Clair   U of T Mississauga   2:00 PM
  Sheridan   Sault   3:00 PM
Tue. 23 George Brown   Seneca   8:00 PM
Wed. 24 Fanshawe   St. Clair   8:00 PM
  Conestoga   Niagara   8:00 PM
  Loyalist   Durham   8:00 PM
Thu. 25 Sheridan   Humber   8:00 PM
Fri. 26 Fleming   Centennial   8:00 PM
  Georgian   Algonquin   8:00 PM
Sat. 27 Sault   U of T Mississauga   4:00 PM
  Georgian   La Cite   4:00 PM
  Loyalist   Canadore   4:00 PM
  Lambton   Sheridan   6:00 PM
  George Brown   Algonquin   6:00 PM
  Mohawk   Fanshawe   7:00 PM
  Redeemer   St. Clair   8:00 PM
Sun. 28 George Brown   La Cite   1:00 PM
  St. Lawrence (K)   Canadore   1:00 PM
  Sault   U of T Mississauga   2:00 PM
Tue. 30 Lambton   Conestoga   8:00 PM
  Humber   Mohawk   8:00 PM
Wed. 31 Durham   Fleming   7:00 PM
  Sheridan   Niagara   8:00 PM
  U of T Mississauga   Redeemer   8:00 PM
 
February
Fri. 2 U of T Mississauga   Fanshawe   8:00 PM
  Seneca   Algonquin   8:00 PM
  Durham   St. Lawrence (K)   8:00 PM
Sat. 3 Seneca   La Cite   1:00 PM
  Canadore   Georgian   1:00 PM
  Fleming   St. Lawrence (K)   2:00 PM
  Redeemer   Sheridan   6:00 PM
  St. Clair   Conestoga   7:00 PM
  Lambton   Sault   8:00 PM
  Centennial   Algonquin   8:00 PM
  Niagara   Humber   8:00 PM
Sun. 4 Canadore   George Brown   1:00 PM
  Centennial   La Cite   2:00 PM
  Lambton   Sault   3:00 PM
Tue. 6 Fleming   Loyalist   7:00 PM
  Georgian   Durham   8:00 PM
Wed. 7 Conestoga   Mohawk   8:00 PM
  George Brown   Centennial   8:00 PM
  Humber   U of T Mississauga   8:00 PM
  St. Clair   Fanshawe   8:00 PM
Fri. 9 Algonquin   Canadore   7:00 PM
  Fleming   Seneca   7:00 PM
  St. Lawrence (K)   George Brown   8:00 PM
  Sault   Redeemer   8:00 PM
Sat. 10 Sault   Redeemer   2:00 PM
  St. Lawrence (K)   Seneca   2:00 PM
  Loyalist   Georgian   3:00 PM
  Niagara   Lambton   4:00 PM
  Sheridan   Mohawk   6:00 PM
  Humber   Fanshawe   8:00 PM
Sun. 11 Niagara   St. Clair   3:00 PM
Tue. 13 Fanshawe   Conestoga   8:00 PM
Wed. 14 Sheridan   U of T Mississauga   8:00 PM
  Georgian   George Brown   8:00 PM
Fri. 16 Conestoga   Redeemer   8:00 PM
  Canadore   Seneca   8:00 PM
  Sault   Niagara   8:00 PM
Sat. 17 Sault   Niagara   3:00 PM
  St. Lawrence (K)   Georgian   3:00 PM
  Canadore   Centennial   3:00 PM
  U of T Mississauga   Conestoga   3:00 PM
  La Cite   Fleming   4:00 PM
  Fanshawe   Lambton   4:00 PM
  Loyalist   George Brown   6:00 PM
  Algonquin   Durham   8:00 PM
  Mohawk   Redeemer   8:00 PM
  St. Clair   Humber   8:00 PM
Sun. 18 La Cite   Durham   1:00 PM
  Algonquin   Fleming   2:00 PM
  Seneca   Loyalist   3:00 PM
  St. Clair   Sheridan   3:30 PM
Tue. 20 Durham   Centennial   8:00 PM
Wed. 21 La Cite   Algonquin   7:00 PM
  St. Lawrence (K)   Loyalist   8:00 PM
  Lambton   St. Clair   8:00 PM
  Sheridan   Fanshawe   8:00 PM
  Georgian   Seneca   8:00 PM
  Mohawk   U of T Mississauga   8:00 PM
  Humber   Redeemer   8:00 PM